Kétszáz éve született Arany János

Kép1

Arany János születésének kétszázadik évfordulóján a könyvtári “jeles napok, ünnepek” polcon Arany műveit helyeztük el.

 

 

 

 

   

A Nagykovácsi Pékdomb csoportban  G. Furulyás Katalin bejegyzése:

Az Arany János év kapcsán, most egy majdnem szenzációsnak mondható anyagot adunk közre. Sőt, maradjunk annyiban helyben mindenképpen szenzációs. A csatolt és közreadott dokumentum a Tisza Domokos verseit tartalmazó kötet Arany János szeretettel és megrendüléssel írt előszavát tartalmazza. Arany János a Tisza-család geszti birtokán, egy rövid ideig Tisza Domokos szellemi és kiemelten költészetbeli fejlődésért volt felelős. A szegény ifjú összesen 19 évet élhetett meg. Édesanyja szerető gondoskodása hiába küldte el Olaszországba, majd Egyiptomba 1856-ban a végzetes tüdőbaj elvitte. Arany jó tanárként reálisan, nagy szeretettel ír Tisza Domokos édesanyja által kiadott munkáinak előszavában. A Nagykovácsi Tisza kastély kapcsol minket a Tisza család geszti birtokaihoz, Tisza Domokos pedig Arany Jánoshoz. Arany előszóbeli soraiban élvezhetjük mindazt, amit a magyar nyelvről és műveltségről ő tudott. Mindezt, a dokumentum önzetlen közreadását pedig nagy tisztelettel köszönjük Janits Bélának és a gr. Tisza István Nemzeti Körnek.

 

Tisza Domokos hátrahagyott versei, Arany J. előszavával, 1857. (1)

Check Also

Madarak – évszakok – ünnepek:Telegdi Ágnes írónő előadása felnőtteknek a Föld Napja alkalmából 2018.04.20. 18.00